Jak ograniczyć siwe włosy? Jak zapobiec siwieniu włosów?

siwe włosy męskie

Siwienie włosów to problem, który dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn i w sposób fizjologicznie uwarunkowany pojawia się w okresie starości. Może także w wyniku innych czynników, wystąpić znacznie wcześniej. Proces ten jest nieodwracalny, dlatego próba jego zatrzymania to walka z wiatrakami. Istnieją jednak sposoby, które pomagają zapobiegać skutkom, którymi są siwe włosy. Mężczyzna niezależnie od czego czy jest w młodym wieku, czy nieco i znacznie starszym – mogą i mają pełne prawdo odczuwać uczucie dyskomfortu. W artykule odpowiemy na pytanie jak zapobiegać temu procesowi

Siwe włosy mężczyzny są chyba jednym z najczęściej wymienianych źródeł kompleksów

Naturalny kolor włosów na przestrzeni lat ulega zmianie, co wynika z procesu starzenia się organizmu. Czarne, brązowe, blond – na to, jaki odcień mają twoje włosy, wpływają uwarunkowania genetyczne. Komórki – melanocyty produkują melaninę – barwnik, odpowiedzialny za pigment włosów od żółci po ognistą czerwień. Wiek wpływa na funkcjonowanie organizmu – im jesteśmy starsi, tym działa on mniej sprawnie. Ma to odniesienie także do pracy melanocytów, które już we wczesnej starości, zaczynają wytwarzać mniej melaniny niż dotychczas. Skutkiem tego jest pozbawienie włosów ich naturalnej barwy i wystąpienie siwizny. Mimo że, wiek 30-40 lat przyjmuje się jako moment pojawienia się pierwszego siwego włosa, są przypadki, kiedy dzieje się to znacznie wcześniej lub później.

Zakłada się, że naturalnie u mężczyzn proces ten zachodzi po 30 roku życia, a u kobiet od około 40 roku życia. Tempo postępowania siwienia jest jednak indywidualne dla każdego przypadku. W wyniku genów, nieprawidłowego trybu życia i odżywiania, stresu, może wystąpić przedwczesne siwienie włosów, które dotyczy mężczyzn w młodym wieku. Początkowo zmianie barwy ulega zarost, następnie skronie i ostatecznie proces obejmuje włosy na całej głowie. Siwe włosy męskie są często źródłem kompleksów. Przyczyny siwienia u młodych mężczyzn to najczęściej: stres, zapracowanie, nieprawidłowa dieta, niepoprawna pielęgnacja, promieniowanie UV oraz choroby, np. nadczynność tarczycy.

Jak zapobiec siwieniu włosów? Dlaczego kobiety mają łatwiej?

Mówi się, że kobiety w tej kwestii mają znacznie lepiej. Siwienie włosów, mimo że jest dla nich równie problematyczne, jak i dla mężczyzn w szybki i prosty sposób może być maskowane. Eksperckie oko fryzjera może zdziałać cuda na głowie klientki, której włosy straciły swoją naturalną barwę w wyniku siwienia. Dobór odpowiedniej farby może zapewnić powrót do pierwotnego koloru. Mimo że, mężczyźni także mogą korzystać z usługi farbowania włosów – decydują się na nią znacznie rzadziej. Przede wszystkim dlatego, że uraża ich godność i męskość, mimo że doskonale widać ich siwe włosy w młodym wieku u mężczyzn są źródłem kompleksów. Na szczęście istnieją inne metody zapobiegania siwieniu włosów.

Więc jak zapobiegać siwieniu włosów przy użyciu dobrze dobranych suplementów diety i odpowiednich kosmetyków?

Suplementy na siwe włosy – zapobieganie od strony kuchni i codziennych wyborów naszych kosmetyków do pielęgnacji

Suplementy diety w formie tabletek cieszą się dużą popularnością, niezależnie od zakresu działania. Mają zastosowanie w przypadku siwienia włosów, któremu przeciwdziałają. Do ich zakupu zachęcają hasła z etykiety, gwarantujące szybkie efekty. Nie wszystkie produkty są tak skuteczne, jak sugerują hasła reklamowe. Warto także zaopatrzyć się w skrzyp w postaci suplementu, gdyż jego regularne dostarczanie do organizmu – wzmacnia włosy i stymuluje produkcję melaniny.

Najlepiej więc wybierać produkty, które rekomendują specjaliści, lekarze lub osoby, które stosowały kuracje w oparciu o konkretne kapsułki. Bardzo dobrą opinią, wśród szerokiego grona, w tym medyków cieszą się tabletki Gray Protect. Jak działają? Przede wszystkim przywracają włosom ich naturalny kolor, nadają blask, odżywiają i przeciwdziałają stresowi. Produkt aktywizuje katalazę we wnętrzu organizmu, wpływając na wydzielanie melaniny, która umożliwia powrót do naturalnych włosów. Jednocześnie lek wspomaga wydzielanie enzymów MSR A oraz B, które przeciwdziałają siwieniu włosów.

  • Szampony i szamponetki

Znajdziesz je na drogeryjnych półkach oraz w aptekach – szampony zapobiegające siwieniu włosów. Produkt stosowany zgodnie z zaleceniem – regularnie – przywraca włosom naturalny kolor. Fotopigmenty, które się w nich znajdują – nadają im ciemniejszą barwę. Najczęściej pierwsze efekty można zauważyć po ok. 3-4 tygodniach kuracji, ale aby utrzymać efekt, nie należy jej przerywać.

  • Odsiwiacze

Odsiwiacze, które również są łatwo dostępne na rynku – zapobiegają siwieniu włosów u mężczyzn. Ich skład, do którego należy melanina, odbudowuje pigment włosa. Nie tylko umożliwiają powrót do naturalnego koloru włosów, ale również działają na nie wzmacniająco.

  • Domowe kuracje

Jeżeli chcesz zamaskować siwe włosy, możesz skorzystać z domowych kuracji. Jedną z nich jest przygotowywanie naparów, np. naparu z czarnej herbaty, który przyciemnia włosy. Żeby jednak móc cieszyć się widokiem zdrowych i pełnych koloru włosów, należy korzystać z naparów regularnie. Dzięki kuracji, siwe włosy przestaną być twoją zmorą.

Kiedy zauważymy już u siebie postępujące siwienie włosów – zapobieganie, które wdrażamy, wymaga zmiany trybu życia

Stres, zła dieta i częste korzystanie z używek, skutkują siwieniem włosów. W celu zapobiegania zmianie ich barwy należy znaleźć w harmonogramie chwilę tylko dla siebie i przeznaczać ją na relaks. Ważne jest także, aby zwracać uwagę na, to co się je. Pamiętaj, aby dodać do codziennego jadłospisu potrawy bogate w witaminę B, która wzmacnia włosy i pomaga utrzymać ich kolor. Palenie papierosów oraz picie alkoholu w nadmiarze skutkuje siwieniem włosów mężczyzn w każdym wieku, często jednak dotyczy młodzieży, która sięga po używki.

Czy siwe włosy u mężczyzn mogą zniknąć? Opinie po kuracji

Kiedy moi koledzy zmagali się z problemem siwych włosów, ja oddychałem z ulgą, że mnie to nie dotyczy. Nie trwało to jednak zbyt długo, bo siwe włosy dostrzegłem bardzo wcześnie także na swojej głowie. Mogłem się tego spodziewać, bo mój ojciec i dziadek w podobnym wieku zauważyli pierwsze zmiany w kolorze włosów. Wiedziałem, że muszę znaleźć rozwiązanie, aby zapobiec siwieniu. Kolega polecił mi tabletki Gray Protect, podkreślając, że działają szybko i skutecznie. Na początku byłem nastawiony do nich sceptycznie, ale gdy zauważyłem poprawę po zaledwie 2 tyg. stosowania wiedziałem, że Marek się nie pomylił i produkt naprawdę działa. Obecnie jestem po 5-miesięcznej kuracji. Moje włosy odzyskały kolor, a co więcej wyglądają zdrowo i są pełne blasku.

Arkadiusz z Wrocławia, 37 lat

5 Odpowiedzi do Jak ograniczyć siwe włosy? Jak zapobiec siwieniu włosów?

  1. Carlo pisze:

    Stosował ktoś takie odsiwiacze? Jest to cokolwiek warte?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 ÷ = dwa