Jaki szampon na siwe włosy dla mężczyzn się sprawdzi? Szampony na siwienie

szampon na siwe włosy dla mężczyzn

Siwienie włosów to proces, który dotyka kobiet i mężczyzn. Może wystąpić w sposób fizjologicznie uwarunkowany w okresie starości lub w wyniku chorób i innych czynników – w młodym wieku. Większy dyskomfort odczuwają na skutek siwienia włosów mężczyźni – czują się bezsilni wobec zmiany koloru włosów. Jest jednak inne rozwiązanie – preparat na siwe włosy dla mężczyzn! Nie dają natychmiastowego efektu, ale ich regularne stosowanie pomaga zniwelować siwiznę – szampon dla mężczyzn na siwe włosy, dowiedz się, jaki wybrać?

Najpierw przegląd szamponów na siwe włosy!

Czy Polacy często sięgają po szampon na siwe włosy? Trzeba by poznać problem od środka. W wyniku starzenia się organizmu komórki zaczynają funkcjonować wolniej niż dotychczas. Również melanocyty, odpowiedzialne za produkcję melaniny, wytwarzają mniejszą ilość barwnika, co wpływa na zmianę odcienia włosów z naturalnego na siwy. U mężczyzn proces ten fizjologicznie poprawnie występuje po 30 roku życia. Jak pokazują badania – aż 86% Polaków w wieku 45 lat – nie posiada swojego naturalnego koloru włosów.

Właśnie dlatego Polacy tak często sięgają po preparat na siwe włosy dla mężczyzn. Jednak pamiętajcie, żeby koniecznie przeczytać artykuł do końca, a najlepiej pierw przeczytajcie resztę artykułu nim zabierzecie się za ranking! Nie możemy bowiem zagwarantować, że szampony będą najlepszym z możliwych wyborów w procesie walki z siwizną, wielu ankietowanych użytkowników wręcz narzekało nam na uzyskiwane efekty.

Trzeba jednak pamiętać, że szampony działają od zewnątrz i mogą nie być wystarczające, jeśli problem siwienia będzie już w zaawansowanym stopniu. Problemu zmiany odcienia włosów na siwą, nie można całkowicie wyeliminować. Występują jednak sposoby, które pomagają niwelować skutki utraty pigmentu – od domowych kuracji po usługi fryzjerskie. Ostatnia metoda jest bardzo popularna i zdecydowanie częściej wybierana przez kobiety. Efekt u mężczyzn jest bardziej widoczny, a co więcej – może być nienaturalny. Na siwe włosy u mężczyzn sprawdzają się szampony, co powinien zawierać taki produkt?

Co powinien zawierać dobry szampon do siwych włosów?

Zapełnia drogeryjne i apteczne półki – szampon do włosów siwych w różnych odmianach, którego producenci obiecują odzyskanie naturalnego koloru przy regularnym stosowaniu. Ilość dostępnych preparatów pozostawia wiele do życzenia, dlatego warto zapoznać się z etykietą szamponów na siwienie, aby sprawdzić ich skład. Niezależnie w jakiej postaci – kapsułek, produktów spożywczych, czy właściwości szamponu – witamina B przeciwdziała siwieniu. Preparaty do włosów bogate w ten minerał – chronią włosy przed czynnikami zewnętrznymi, wzmacniają je, poprawiają elastyczność, odbudowują ich strukturę i niwelują oznaki siwienia. Szampony dla mężczyzn na siwe włosy, które posiadają fotopigmenty, pomagają wydobyć i utrwalić naturalny kolor. Dzięki nim włosy staną się ciemniejsze i zdrowsze.

Szampon na siwe włosy dla mężczyzn ma też ciemną stronę!

Szampony na siwe włosy dla mężczyzn mają też znaczącą słabą stronę. Efekt jest w ich przypadku zależny od regularności stosowania, z która ma zazwyczaj największy problem ogromną część społeczeństwa. Decydując się na kurację z zastosowaniem szamponu na siwienie, musisz pamiętać o cierpliwości, gdyż zmiany będą widoczne po kilku użyciach produktu. Determinacja się opłaci – siwe włosy pójdą w niepamięć i zastąpią je te o ciemniej i intensywnej barwie. Szampon przeciw siwieniu ma jeszcze jedną wadę – nie jest to produkt do końca bezpieczny. Posiada on barwnik koloryzujący, z którego należy dokładnie oczyścić dłonie po umyciu głowy. Niezastosowanie się do tego, może wywołać reakcję alergiczną.

Szampon na siwienie czy może specjalistyczne suplementy?

Na rynku poza szamponami na siwe włosy, dostępne są inne produkty, które również mają przeciwdziałać utracie pigmentu włosów. Skupimy się na suplemencie diety w postaci tabletek. Rekomendują go specjaliści oraz ci, którzy zdecydowali się podjąć kurację, wybierając właśnie tę drogę rozwiązania problemu. Podobnie jak szampony na siwienie, tabletki także nie działają natychmiastowo, a na ich pierwsze efekty należy chwilę poczekać.

Nasi czytelnicy regularnie i konsekwentnie polecają kapsułki Gray Protect!

Bardzo dobrze eksperci oraz nabywcy wyrażają się o kapsułkach GRAY PROTECT. Chwalą je za skuteczność, bo jak jednogłośnie oceniają – produkt działa, a efekty są zadowalające. Tabletki przeciwdziałają czynnikom, które przyspieszają proces siwienia włosów. Często kumulują się one w stres oksydacyjny, który negatywnie wpływa na organizm. GRAY PROTECT pobudza działanie katalazy, co skutkuje wzmożoną produkcją barwnika – melaniny. Włosy odzyskują naturalny kolor i blask. Kapsułki wydzielają enzymy MSR A I B, przeciwdziałając siwieniu.

Zmiany w wyniku stosowania tabletek są często widoczne już po tygodniu kuracji.

Pierwsze siwe włosy dostrzegłem na głowie, mając zaledwie 35 lat. Długo walczyłem z tym przysparzającym mi wstydu i krępacji problemem. Od początku zastanawiałem się co wybrać – szampon na siwe włosy dla mężczyzn czy tabletki? Padło na pierwsze. Inwestowałem więc w różnego rodzaju szampony przeznaczone do siwych włosów, ale efektu nie widziałem ani po tygodniu, ani dwóch kuracji. Moja cierpliwość była na granicy możliwości. Wtedy na szczęście przypadkowo natknąłem się na sąsiada, który polecił mi kapsułki GRAY PROTECT. Teraz wiem, że nasze spotkanie to nie był przypadek! Produkt stosuje od kilku miesięcy, a efekt zachwyca nie tylko mnie, ale również moją żonę, bliskich i współpracowników. Te tabletki naprawdę działają i co więcej – są skuteczne. Siwe włosy? To już przeszłość. Moja fryzura jest pełna blasku i koloru. Produkt GRAY PROTECT przywrócił im zdrowy i naturalny wygląd. Polecam serdecznie, jestem przekonany, że podobnie jak ja – nie zawiedziesz się, a efekt powali Cię na kolana!

Bartłomiej, 36 lat:

6 Odpowiedzi do Jaki szampon na siwe włosy dla mężczyzn się sprawdzi? Szampony na siwienie

  1. henryk pisze:

    Które szampony najbardziej polecacie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− jeden = dwa