Dobry preparat czy lek na siwienie włosów? Co na siwienie włosów wybrać?

 

leki na siwienie włosów

Siwienie włosów to proces nieodwracalny, który zachodzi na skutek starzenia się organizmu i nie tylko. Podobnie jak inne komórki, również melanocyty zaczynają pracować wolniej, produkując mniejszą ilość melaniny. Niedobór barwnika powoduje, że włosy tracą swój naturalny odcień i stają się siwe. Jest wiele możliwości przeciwdziałania siwym włosom – od naturalnych zabiegów pielęgnacyjnych po kuracje lecznicze. Dowiedz się, jakie są preparaty na siwe włosy wybrać, aby spowolnić proces siwienia włosów? Co na siwienie włosów jest polecane?


Nawigacja:

Leki na siwienie włosów czy inne preparaty?

gray protect
Przejdź na stronę producenta »

W wyniku starzenia się w organizmie zachodzą liczne zmiany. Wśród tych, które są widoczne dla oka, znajdują się zmiany skórne oraz pigmentu włosów. Ich kolor traci naturalną barwę na rzecz siwej, co znacznie postarza twarz. Proces ten zachodzi w sposób fizjologicznie uwarunkowany wraz z wiekiem, ale może wystąpić też siwienie przedwczesne u ludzi młodych. Niezależnie od tego, kiedy pojawi się na głowie pierwszy siwy włos, jego nabywcy szukają rozwiązania powrotu do naturalnego koloru. Poza najprostszym – farbowaniem włosów, które daje satysfakcjonujący efekt, są inne możliwości walki z siwizną. Oto kilka z nich.

Kosmetyki w sprayu na siwe odrosty najszybszym rozwiązaniem

Preparatem na siwe włosy, który cieszy się dużą popularnością, głównie ze względu na swoje działanie – szybkie i skuteczne, jest spray na siwe odrosty. Produkt przeciw siwieniu włosów dostosowany jest do różnych odcieni włosów blond, brązowych i czarnych. Jest bardzo prosty w aplikacji – wystarczy spryskać nim włosy, znajdujące się u nasady. Efekt użycia preparatu jest natychmiastowy – kamufluje siwe włosy, nadając im naturalny kolor. Spray ma poręczne opakowanie, które mieści się do torebki, a co więcej jego ilość pozwala na kilkukrotne użycie. Minusem tego preparatu na siwe włosy jest jego nietrwałość – utrzymuje się na włosach jedynie do ich kolejnego mycia.

Skuteczne zioła na siwe włosy – natura podsuwa alternatywę!

Zioła na siwe włosy są doskonałą alternatywą, dla osób, które cenią sobie naturalne sposoby pielęgnacji. W tym przypadku efekt nie będzie natychmiastowy, a wymaga czasu i regularnego powtarzania kuracji. Preparat na siwe włosy w formie ziół przeciwdziała siwieniu, ale także przyciemnia włosy.


W zależności od tego, jaki jest twój naturalny kolor, należy dobrać odpowiednią naturalną kurację, gdyż nie wszystkie zioła sprawdzają się dla każdego przypadku. Zaletą tego preparatu na siwe włosy są jego właściwości, które nie niszczą włosów. Minusem jest czas potrzebny na przygotowanie specyfiku oraz jego regularne stosowanie. Płukankę lub maseczkę uzyskuje się najczęściej poprzez zmielenie składników i połączenie ich z wodą, w której znajdują się inne substancje przyspieszające zmianę odcienia włosów. Oto kilka propozycji naturalnych przeciwdziałaczy siwym włosom:

  • Szałwia

Zalecana jest osobom o brązowym odcieniu włosów – szałwia. Ma ona działanie opóźniające na proces siwienia. Doskonale sprawdza się w formie płukanki.

  • Rumianek i kurkuma

Zioła sprawdzają się nie tylko w przypadku ciemnych, ale również jasnych włosów. Rumianek oraz kurkuma przeciwdziałają siwym włosom, które pojawiają się u blondynek. Preparat na siwe włosy z tych dwóch składników – rozjaśnia je i nadaje blasku. Dzięki dodaniu kurkumy uzyskasz miodowy efekt na włosach.

  • Rozmaryn

To zioło polecane jest dla osób o brązowym odcieniu włosów. Dzięki regularnemu stosowaniu preparatu w postaci płukanki – włosy staną się ciemniejsze, mocniejsze i zdrowsze.

Lek na siwe włosy – czyli farmakologia przychodzi z pomocą!

Podobnie jak w przypadku schorzeń, również siwym włosom można przeciwdziałać kuracją z zastosowaniem leków. Na rynku dostępnych jest wiele propozycji tabletek przeciw siwieniu włosów, suplementów, które pomogą uporać się z siwizną. Nie jest ona jednak możliwa do całkowitego wykluczenia – jest to proces naturalny, któremu można zapobiegać. Lek na siwienie włosów – który wybrać?
Specjaliści polecają kapsułki GRAY PROTECT, doceniając ich skuteczność. Produkt przeciwdziała przyczynom siwienia włosów, wśród których są: nieprawidłowa pielęgnacja, niezdrowy tryb życia oraz stres oksydacyjny. Właściwości kapsułek poprawiają aktywność katalazy we wnętrzu organizmu, wpływając na wydzielanie melaniny. Dzięki temu włosom przywrócony zostaje kolor oraz zdrowy wygląd.

Ten lek na siwe włosy wspomaga także wydzielanie enzymów MSR A oraz B, które przeciwdziałają siwieniu włosów. GRAY PROTECT regeneruje włosy i wydobywa z nich naturalny kolor. Działa przeciwko jednemu z głównych czynników przedwczesnego siwienia – stresowi oksydacyjnemu. Tempo życia, nadmiar obowiązków i brak czasu dla siebie często skutkuje występowaniem napięcia, którego długofalowe trwanie – osłabia organizm. Kapsułki zapobiegają zaburzeniu stanu równowagi organizmu. Są także źródłem witamin oraz mikroelementów – odżywiają włosy i nadają im zdrowy wygląd.

Na jaki preparat na siwe włosy dla mężczyzn zwrócić uwagę?

Zmiana pigmentu włosów na siwy następuje także u mężczyzn. W sposób naturalny dochodzi do niego znacznie szybciej niż u kobiet, bo nawet około 30 roku życia. Damskie grono najczęściej decyduje się na farbowanie włosów, co zazwyczaj jest ostatecznością w przypadku płci przeciwnej. Nienaturalny efekt, utrata męskości to częste czynniki warunkujące taką postawę. Jaki preparat na siwe włosy dla mężczyzn? Poza naturalnymi środkami, które można zastosować na siwe włosy, mężczyźni mają jeszcze do wyboru: szampony i odsiwiacze.

Pierwsze – o właściwościach specjalnie dostosowanych do siwych włosów – fotopigmentach, regularnie stosowane przyciemniają włosy. Preparaty na siwe włosy w takiej postaci są skuteczne, ale wymagają cierpliwości w uzyskaniu pożądanego efektu. Na pewno nie jest to produkt, który w sposób natychmiastowy pomoże uporać się z siwizną.


Drugą propozycją są odsiwiacze, które stymulują pigment włosa do wydajniejszej produkcji melaniny. Dzięki temu możliwy jest powrót do naturalnego odcienia włosów, bez farbowania. Warto także wzbogacić codzienną dietę o produkty, w których znajduje się witamina B – nie tylko wzmacniająca włosy, ale także przeciwdziałająca siwieniu. Lista produktów, w których znajduje się ten składnik, jest długa. Oto kilka z nich: pomarańcze, melony, banany, jajka, mięso z kurczaka, brokuły. Należy także zadbać o chwilę relaksu na co dzień, aby przeciwdziałać wrogowi zdrowia – stresowi.

Źródła:
  1. Szklarczyk, Małgorzata, Anna Goździalska, and Jerzy Jaśkiewicz. “Choroby oraz pielęgnacja skóry głowy i włosów.” (2012).
  2. Orlicz-Szczęsna, Grażyna, Justyna Żelazowska-Posiej, and Katarzyna Kucharska. “Niedokrwistość z niedoboru żelaza.” Current Problems of Psychiatry 12.4 (2011).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *