Archiwum kategorii: Informacje ogólne

Siwienie włosów – przyczyny leżą głębiej niż się wydaje

Siwienie włosów – przyczyny leżą głębiej

Dotyczy każdego, bez wyjątku – siwienie włosów, czyli naturalny proces zmiany barwy ich pigmentu w wyniku starzenia organizmu. U jednych następuje w wieku 30-40 lat, u innych znacznie później lub wcześniej. O ile, pierwszy przypadek nadal wynika z czynników fizjologicznych, drugi może być skutkiem choroby, nieprawidłowego stylu życia. Siwienie w młodym wieku jest określane przedwczesnym siwieniem i może dotyczyć osób w wieku 20 lat, a nawet mniej. Poznaj jakie są przyczyny siwienia.

Siwienie ze stresu nie jest mitem! Badania potwierdzają!

siwienie włosów a stres

Dotyczy każdego, bez wyjątku – starzenie się, które wywołuje zmiany zewnętrzne oraz wewnętrzne w organizmie. Wśród tych, które związane są z wyglądem, jest siwienie włosów. Pojawienie się pierwszego siwego włosa na głowie, to jednak nie tylko oznaka starości. Zmiana jego pigmentu wynika zarówno z wieku, jak i innych czynników, w tym trybu życia. To, jakie emocje towarzyszą nam w ciągu dnia, może mieć negatywny wpływ na zdrowie. Codzienny pośpiech i problemy często są źródłem stresu – zarówno w miejscu pracy, jak i w domu. Ten, jak dowodzą badania – może przyspieszyć proces siwienia włosów.

Dlaczego mam na głowie siwe włosy?

dlaczego włosy siwieją

Najczęściej argumentuje się ich wystąpienie genetyką. Za siwe włosy, jak prezentują badania, nie odpowiada tylko i wyłącznie wiek. Mimo że, są one traktowane jako synonim starości i z tego względu całkowicie niemile widziane na głowie – mogą pojawić się znacznie wcześniej, bo nawet w wieku młodzieńczym. Powszechnie, tempo życia wielu młodych ludzi i nie tylko, skutkuje dużą ilością stresu, a ta – zmianą pigmentu włosów. To jednak niejedyna, poza wiekiem i genetyką przyczyna siwienia włosów. Dowiedz się, dlaczego włosy siwieją i poznaj sposoby, które pomogą ci ponownie uzyskać piękne włosy, a co najważniejsze – zdrowe włosy!