Odsiwiacz dla mężczyzn i kobiet – ranking i opinie

Odsiwiacz dla mężczyzn i kobiet - ranking i opinie

W życiu każdego z nas nadchodzi moment, gdy znajdujemy swojego pierwszego siwego włosa. Problem dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn i nie jesteśmy w stanie uciec przed tym problemem. Siwienie włosów to proces naturalny i niestety nieodwracalny. Na rynku znajdziemy wiele produktów, które mają służyć jako odsiwiacz do włosów. W pierwszej części artykułu zajmiemy się odsiwiaczami dla mężczyzn, zaś druga połowa będzie poświęcona odsiwiaczom dla kobiet.

Czym są odsiwiacze do włosów i dla kogo będą odpowiednim rozwiązaniem?

Odsiwiacze do włosów to najlepsza alternatywa dla farbowania włosów. Odsiwiacze do włosów stopniowo przywracają naszym włosom naturalną barwę. Najlepsze działanie odsiwiacze do włosów mają na włosach blond oraz brązowych.

Odsiwiacze do włosów możemy podzielić na kilka kategorii:

 • odsiwiacze dla mężczyzn
 • odsiwiacze dla kobiet
 • odsiwiacze nieprzeznaczone do skóry głowy, przykładowo odsiwiacze brody

Odsiwiacze dla mężczyzn

Mężczyźni często nie zwracają uwagi na wygląd swoich włosów z taką bacznością jak płeć piękna, a powinni! Włosy to jedna z części naszego wizerunku, na którym inni budują swoje zdanie na nasz temat. By rozwiązać ten problem możemy skorzystać z jednego z odsiwiaczy dla mężczyzn.

Ranking odsiwiaczy dla mężczyzn

Większość produktów przedstawionych tutaj to odsiwiacze Rossmann, bez problemu dostępne do kupienia w tym sklepie. Nie tylko przeprowadziliśmy ankietę wśród naszych czytelników, ale także przeszukaliśmy cały internet, by opinie odsiwiaczy przedstawione tutaj były jak najbardziej obiektywne.


Odsiwiacze dla kobiet

Odsiwiacze damskie, mogłoby się wydawać, nie są tak popularne wśród kobiet. W końcu spora część pań korzysta z typowych farb do włosów, dzięki którym mogą ukryć siwe odrosty. Jednak istnieje spora grupa kobiet, która włosów nie farbuje i chce naturalnie pozbyć się srebrnych włosów. Właśnie im dedykuję:

Ranking odsiwiaczy dla kobiet

Musimy pamiętać o tym, że dane odsiwiacze używamy tylko na włosy naturalne. Przy użyciu odsiwiacza na włosy farbowane efekty mogą znacznie odbiegać od tych preferowanych.


Odsiwiacz do brody

Z problematycznymi włosami na brodzie czy wąsach bardzo dobrze sprawdzą się te same środki, których możemy użyć na głowie i mówimy oczywiście teraz o męskich ich odpowiednikach. Pamiętajmy by do brody używać produktów stopniowych, ponieważ na twarzy bardzo łatwo rzuca się w oczy nawet lekki odrost.

Przykładowe produkty, które możemy bezpiecznie wypróbować na twarzy:

 • Just For Men Odsiwiacz Żel Broda, Wąsy, Baki
 • Sp Men Silver Shampoo do włosów siwych i szpakowatych
 • Delia Cameleo Odsiwiacz do włosów dla mężczyzn
 • Grey Fix Odsiwiacz do włosów i brody

Rzeczywiste działanie odsiwiaczy

Teraz czas na poważne podsumowanie. Obietnice producentów, a opinie użytkowników, znacząco od siebie odbiegają. Nie znajdziemy ani jednego produktu, który w pełni spełniałby oczekiwania przeciętnego klienta, nie wspominając już nawet o osobach z włosami rudymi, które w ogóle nie są brane pod uwagę producentów szamponów. Lepszą alternatywą są produkty na siwienie w postaci tabletek i jak dotąd wiedzą prym wśród opinii internautów, którzy zwracają szczególną uwagę na rzeczywiste działanie podane przez producenta. Siwienie to fizjologiczny proces, czy jest więc możliwe, aby zapobiec mu zewnętrznymi półśrodkami, które są odsiwiacze, uzyskując tym samym naturalne efekty? Niestety, zarówno research jak i badania pokazują, że to jak szukanie produktu, który niestety nie ma prawa istnieć.

7 Odpowiedzi do Odsiwiacz dla mężczyzn i kobiet – ranking i opinie

 1. hello napisał(a):

  Chyba wypróbuję jakiś odsiwiacz, bo tak jak piszcie – mam naturalny kolor włosów, a farbować nie mam ochoty w ogóle. Ale niestety, starość nie radość (39 lat hehe :P) i ten naturalny, piękny kolor już chyba nigdy nie wróci. Tylko ciekawy, czy efekt jest równie dobry na jasnych, jak i na ciemnych włosach…

 2. Joanana napisał(a):

  Niestety Joanna faktycznie ma tendencję do wywoływania żołtych refleksów na głowie, także to jest niestety problem. Tym bardziej, gdy ktoś przez całe życie był blondynką. A jak żółte pasemka to potem znowu stosowanie fioletowej płukanki… I nagle spędzasz 12345 min w łazience.

  • regins781 napisał(a):

   Hah, fajnie, że ktoś podziela moje spostrzeżenia. Okazuje się, zę nie tylko faceci mają problem ze zbyt długim przesiadywanie w łazience. Nie wszystkie kobiety uwielbiają się pindrzyć godzinami! 🙂
   Właśnie z tego powodu od razu stwierdziłam, że idę na całość, zamawiam dobre tabletki i walczę w ten niekonwencjonalny sposób z siwymi włosami. Dopiero minął tydzień, zobaczymy co kolejne przyniosą.
   A jak odsiwiacz to tylko sporadycznie, tak jak szamponetki, którymi fajnie raz na jakiś czas odświeża się kolor.

 3. Monika napisał(a):

  Ten odsiwiacz Cameleo z Delii to porażka! Pieniądze dosłownie wyrzuciłam w błoto. Kupiłam go swojemu mężowi, i jak na początku był zadowolony z efektu, bo wreszcie nie wyglądał jak gołąbek, tak potem tragedia! Faktycznie jego włosy nabrały lekko czerwonej barwy i połysku w słońcu. Nigdy więcej.

 4. kitty29 napisał(a):

  A ktoś próbował henny? Faktycznie daje dobre rezultaty na siwe włosy?

  • if you know napisał(a):

   Henna jest co prawda naturalna, ale jeśli chodzi o wykorzystywanie jej do pokrycia siwych włosów to radziłabym uważać.
   Niestety z reguły osoby, które jej używają mają włosy ciemne, brązowe bądź czarne. No a henna jest naturalnie ruda, wiec dla osób o takim kolorze będzie jak najbardziej ok. W innym wypadku, jak bierzemy hennę czarną/brązową, to potem, gdy sie ona wypłuka lub gdy zdecydujemy się rozjaśnić włosy moze się to skończyć niezłym klopsem = brzydkimi, ZIELONYMI włosami. Naprawdę trzeba o tym pamiętać, bo to duży kłopot, a tego koloru wcale nie jest łatwo się pozbyć. :]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *